4 talianske ostrovy, ktoré vám ukradnú srdce

5 (100%) 1 vote

Nie je žiadne tajomstvo, že Taliansko nepatrí medzi ostrovné veľmoci. Teda v porovnaní so Slovenskom rozhodne áno. Ale v porovnaní s Gréckom, ktoré má okolo 6000 ostrovov, alebo Fínskom so 100-tisíc ostrovmi je Taliansko so svojimi 356-imi morskými ostrovmi skutočne trpaslík. To ale neznamená, že tu nenájdete skutočné nádhery. Keby ste sa spýtali Talianov, ktorý ich ostrov je najkrajší, dostali by ste desiatky rôznych odpovedí. Všetky sú krásne, ale tu je zoznam 4 talianskych ostrovov, ktoré by ste mali navštíviť.

Sicília

Zoznámte sa s najväčším talianskym ostrovom, ktorý si tento superlatív udržal aj v teritóriu Stredozemného mora. Máte obavy, že veľkosť Sicílie je skôr príťažou ako výhodou? Omyl, vďaka tomu si tu môžete vymyslieť dovolenku, akú len chcete – ležanie na pláži, spoznávanie histórie, nájsť únik v prírode alebo si pripraviť zo všetkých týchto činností chutný mix. Hlavným mestom Sicílie je Palermo, ale turisticky zaujímavejšie je napríklad mestečko Trapani, do ktorého lieta pravidelná linka z Bratislavy. Ak milujete talianske víno, skvelé jedlo a milých ľudí, tu ste na správnej adrese.

Sardínia

Aj druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori patrí pod taliansku vlajku, hoci samotní obyvatelia o sebe tvrdia, že nie sú Taliani. Reč je o hrdých Sardínčanoch, ktorí boli dlhú dobu pod Katalánskou nadvládou. A aby to bolo zamotanejšie ešte viac, obyvatelia sardínskeho Alghera o sebe tvrdia, že nie sú Sardínčania. Ale ak sa rozhodnete pre dovolenku na Sardínii, nebudete rozhodovať o tom, kam kto patrí, ale skôr o tom, prečo sú tie grilované ryby také geniálne, trhy s čerstvým ovocím a zeleninou také farebné a drobné mestečká učupené v kopcom také čarovné. Sardínia je vychytenou destináciou aj medzi hollywoodskymi celebritami, ktoré si tu kupujú aj vily. Môžete tu stretnúť napríklad Rihannu, Rickyho Martina či Kylie Minogue. A ak chcete vidieť ten najkrajší kút ostrova, určite navštívte Costa Smeraldu alebo La Maddalenu.

Capri

Menší ostrov, ktorý preslávili známe capri nohavice, ale slávu si užíva aj vďaka jedinečnému postaveniu v mytológii – bol to práve ostrov Capri, na ktorý lákali zvodné sirény námorníkov. Rímskeho cisára Tibéria sem prilákala charizma a atmosféra miesta, a tak si tu nechal vybudovať svoju rezidenciu s názvom Villa Jovis. Tá je dnes veľkou atrakciou, ktorú ešte dopĺňajú modré jaskyne Blue Grotto. Tie sú však prístupné iba na lodiach, ale ak strávite dovolenku na Capri,

určite ich navštívte.

Lipari

Liparské alebo aj Aeolské súostrovie je vulkanického pôvodu, takže už len vďaka tomuto sú zájazdy na tieto ostrovy niečím výnimočným. A práve ostrov Lipari je najväčší z celého súostrovia a je ako stvorený pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Práve vulkanický pôvod ostrovov sa postaral o krištáľovo čistú vodu a pestrý podmorský život. Ak by sa vám zdalo, že na Lipari je priveľmi veľa turistov, môžete si urobiť denný výlet na menšie z ostrovčekov v okolí. A keby vám robili vrásky slnko, ukryte sa v uličkách bielych mestečiek ako Lipari, Acquacalda či Canneto.

Máte aj vy tip na taliansky ostrov? Podeľte sa oň s nami v diskusii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *