Bibione, obľúbené rekreačné mesto v Taliansku

Rate this post

Bibione je mestečko, ktoré sa nachádza na severovýchode Talianska, len približne 70 kilometrov od prekrásnych Benátok. Bibione patrí medzi obľúbené dovolenkové rekreačné centrá v Taliansku. Má výbornú klímu s dobrou infraštruktúrou. Letovisko nepatrí medzí príliš staré letoviská, pretože ešte  roku 1959 tu boli samé močiare.Bibione sa začalo výraznejšie presadzovať až v 90. rokoch.

Bibione sa delí na štyri časti: Bibione Spiaggia, Lidodei Pini,  Lido DelPineda. Bibione Spiaggia je považovaná za centrálnu, najrušnejšiu oblasť, ktorá disponuje množstvom  kaviarní, reštaurácií, diskoték a obchodov. Deti sa určite potešia z detských ihrísk a najmä zo známeho lunaparku. Ak si chcete užiť radšej pokojnejšiu dovolenku v prírodnom a tichšom prostredí, zvoľte radšej časť Lidodei Pini na východe, Lido Del  na západe alebo Pineda, ktorá je najzápadnejšia časť Bibione.

Pláže v Bibione

Nachádza sa tu dlhá 8 kilometrová piesočnatá pláž, ktorá sa pozvoľne  zvažuje do Jadranského mora. Pláže sú vybavené ležadlami, slnečníkmi a inými zariadeniami, ktoré zlepšia Váš pobyt na pláži. Nájdete tu veľa obchodov, predajní s občerstvením, reštaurácií, kaviarní, cukrárni, barov, pizzerií a diskoték, kde môžete taktiež stráviť kúsok dovolenky.

Aktivity v Bibione

Niekto by ležal celý deň  na krásnej piesočnatej pláži a vyhrieval sa na slnku, no pre niekoho to mlže byť utrpením a tak potrebuje aj iné formy zábavy. Môžete vyskúšať napríklad niektorý z ponúkaných športov, ako je paragliding, windsurfing, šliapacie loďky, vodné skútre, tenis alebo jazdu na koni.

Nájdete tu aj veľa obchodov, predajní s občerstvením, reštaurácií, kaviarní, cukrárni, barov, pizzerií a diskoték, kde môžete taktiež stráviť kúsok dovolenky.

V blízkosti Bibione sa nachádza napríklad Parco Zoo Punta Verde (2,5 km) alebo Aquasplash (5 km). Kde tiež môžete zažiť pohodový dovolenkový deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *