Cala Tarida, Hotel Tarida Beach, Ibiza

Rate this post

Ahojte cestovatelia, pokúsim sa vám priblížiť a poskytnúť niekoľko stručných údajov o našej nezabudnuteľnej, krásnej, skvelej, bezchybnej dovolenke na IBIZE s CK Hydrotour.
Kapacita Taridy Beach je 1600 ľudí, z toho bolo 400 Slovákov a Čechov. Špecialita tohto hotela je, že nedostanete náramok, ale kartu s fotkou vašej rodiny, ktorú vyhotovia na recepcii. Tá slúžila ako doklad o našich službách Gold All inclusive.

K strave sa veľmi vyjadrovať nebudem, skrátka veľa, veľa, veľa, fajné, rôzne, kvalitné. Ale aspoň pre vašu predstavu, tak 15 druhov čerstvo upečeného pečiva, od pečeného prasiatka po lososa, morských príšer,… ovocie sa striedalo od čerstvého ananásu, hrozna, broskýň, marhúľ, …nektarinky, slivky, dyne, hrušky, jablká, kiwi …
Bar bol otvorený na veľké šomranie mužského osadenstva „len“ do 23.30 hod., podával sa široký sortiment značkového alkoholu Whisky Balantain, Martiny, šampus, Malibu ….., nealko všeho druhu.

Pláž bola pekná, vraj jedna z najkrajších na Ibize. Lehátka stáli 4,5 a slnečník tiež 4,5 €. Niekedy bolo more bez vĺn, inokedy pre našu zábavu s príjemnými vlnami. Teplomer do vody patrí k mojej povinnej výbave, takže merania som uskutočňovala pravidelne. O 11 hod necelých 28 a popoludní až 30. More bolo plytké dosť ďaleko od brehu, takže vhodné pre deti, neplavcov i plavcov.

O našu zábavu sa staralo 18 animátorov (3 Slováci, 10 Talianov, Holanďanka, Nemka, Švajčiarka, Belgičanka). Cvičiť sme mohli 4 x denne po polhodinke, vďaka čomu som po prvý krát na dovolenke nepribrala, aerobik, strečink, pilates, vodná gymnastika ďalej vodné pólo, plážový volejbal, tenis (v cene aj rakety), šípky, streľba s lukom, stolný tenis, rôzne crazy games……Večer o 22.00 hod začínal hlavný program, napr. Mr. Tarida Beach, Kabaret, muzikál Moulin Rouge, Flamengo show a po programe nasledovali spoločné klubové tance. Všetko organizovali, moderovali a tancovali animátori, ktorí boli všestranní a naozaj skvelí.

Naše štúdio bolo pekné, veľké, s mramorovou kúpelňou, s balkónom s výhľadom na more. Len postele boli na kolieskach, príliš mobilné a strááášne vŕzgali pri akomkoľvek pohybe (nie len pri tom čo vás napadlo), aj vankúše boli príliš veľké. Ináč v pohode.

Dedinka Cala Tarida nemá nejaký nočný život. Jediná „kultúra“ je návšteva neďalekého obchodného domu La Sirena, preto sme chceli zažiť aj život mimo hotela.

Požičanie auta sme mali síce v cene, ale poistka stála 23 € na deň, tak výlety sme absolvovali autobusom a taxíkom a nemali sme žiadne starosti s parkovaním. Určite stojí zato vidieť hlavné nočné mesto. Do nočnej Ibizy (27 € osoba) sme sa vybrali so sprievodcom. Ale 3 hodiny je na toto mesto s rušnou atmosférou veľmi málo. Viacerí dovolenkári ju absolvovali individuálne, taxík stojí jedna cesta okolo 25 €.
Navštívili sme aj susedné mestečko San Antoni, kde sa dá v bare MAMBO pozorovať západ slnka do mora, tiež neopakovateľný zážitok. Ezoterická hudba a potlesk…ťažko popísať, treba zažiť. Tam sme išli busom 1.25 € a naspäť taxi 15 €. Tu sa dalo aj nakupovať.

Celodenný výlet na Formenteru (v cene s obedom a nápojmi) sa nám navždy uložil do pamäti a prívlastok „Karibik Stredomoria“ je pravdivý. Mušličky popri brehu, teplučké, priezračné, plytké more a veľa lodičiek, jachtičiek a luxusných jácht naokolo. Obed na lodi – palea, chtiac nechtiac som ochutnala aj morské príšery. Bolo to celkom chutné. Len na lodi počas cesty to riadne knísalo, ale našťastie nikto nemal žalúdočné problémy. Cestou je výhľad na horu Es Vedra aj Ibizu s pevnosťou.

Navštíviť Ibizu odporúčam, samozrejme aj hotel Tarida Beach. Teraz môžem len spomínať na krásnu dovolenku na Ibize a tešiť na budúce leto. Snáď bude také úžasné ako toto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *