Čo ponúka dovolenka na Gréckych ostrovoch

Rate this post

Pokiaľ ešte stále čakáte na ten najvýhodnejší last minute, venujte pozornosť ponukám prichádzajúcim z Grécka. Táto krajina vám môže ponúknuť krásne počasie, rozprávkové pláže s čistým morom, bohaté historické dedičstvo a výbornú kuchyňu.

Krajina, ktorá má čo ponúknuť

Grécko patrí medzi 20 najobľúbenejších turistických destinácií vo svete. Za tento fakt môže naozaj bohatá a pestrá história, ktorá Grécku zabezpečila miesto pri zrode európskej politickej ale i umeleckej kultúry ako ju dnes poznáme. Okrem bohatého dedičstva, ktoré vytvorili ľudské hlavy a ruky, sa Grécko môže pochváliť aj čisto prírodným bohatstvom. Grécko sa totiž neskladá len z časti pevniny patriacej k Európe, ale aj viacerých ostrovov. Vďaka tomu má táto krajina mnohé krásne pláže, od tých turisticky najobľúbenejších, až po odľahlé a ľuďmi skoro nedotknuté.
Prinášame vám pohľad na niektoré z gréckych ostrovov, z ktorých sa každý jeden môže pochváliť jedinečnosťou a krásou.

Korfu

Kostol Sv. Georga na ostrove Korfu

Kostol Sv. Georga na ostrove Korfu

Jedným z gréckych ostrovov je Korfu. Na ostrove sa nachádza letisko a dopravu zabezpečuje aj mnoho lodí. Severná časť ostrova je hornatejšia a nachádzajú sa tu príjemné pláže. Južná časť je pokojnejšia a nájdete na nej prevažne piesočné pláže. Korfu nie je žiadnym odľahlým ostrovom s divokou prírodou. Naopak, ide o miesto s bohatou históriou, ktorý je ako stvorený pre všetkých, ktorí milujú prechádzky. Počas dlhých túr tu môžete objavovať všetky skryté poklady.

Itaka

Itaka je legendárny ostrov, z ktorého Homér spravil domov svojho hrdinu Odysea. Navštíviť sa oplatí kláštorné komplexy Pernarakia a Kathara, z ktorých budete mať nádherný výhľad na okolie.
Pokiaľ chcete zažiť malé dobrodružstvo, tak si tu prenajmite loďku a objavujte okolie ostrova. A pokiaľ uprednostňujete dovolenkové leňošenie, určite vás nesklamú miestne pláže, medzi ktoré patrí Gidaki, Afales či Kaminia.

Santorini

Santorini je podľa mnohých najkrajším ostrovom v Grécku. Ide o sopečný ostrov so špecifickou architektúrou, nádhernými výhľadmi a neprekonateľnou atmosférou. Okrem krásnych miest sa oplatí preskúmať aj vidiek, kde život stále plynie podľa starých tradícií a kde môžete najlepšie spoznávať miestnu kultúru.
Tento ostrov je známy vďaka nádherným západom slnka. Aj tí, ktorí si myslia, že ich žiaden západ slnka už neprekvapí, ocenia romantiku tohto ostrova.

Rodos

Ďalším z ostrovov, ktorý dokonale spája dávnu históriu a plážový oddych, je Rodos. Starodávne zámky, opevnenia a monumenty uspokoja každého kultúrneho nadšenca a miestne pláže ponúknu možnosť športového vyžitia vďaka možnosti potápania, surfovania a iných vodných aktivít.

Grécko so svojimi mnohými ostrovmi je ideálnou dovolenkovou destináciou. Tak neváhajte a zaraďte ju do svojho cestovateľského plánu a určite nebudete sklamaní

Dovolenkuje.me

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *