Dovolenka bez starostí – nezabudnite na cestovné poistenie

5 (100%) 1 vote

Dovolenka bez problémov a starostí s pokazeným autom, nepríjemným zranením, ukradnutou elektronikou či meškajúcou batožinou. Kto by netúžil po takej príjemnej dovolenke? Počas plánovanej či len narýchlo vymyslenej dovolenky sa môže stať naozaj čokoľvek aj to, čo v itinerári rozhodne nebolo.

Návod ako sa vyhnúť niektorým dovolenkovým problémom neexistuje. Výhodou však je, že ak nezanedbáte uzatvorenie cestovného poistenia, predídete aspoň nepríjemnostiam, ktoré sa spájajú s prípadnou poistnou udalosťou. K základnému poisteniu liečebných nákladov sa v rámci cestovného poistenia dajú uzavrieť aj iné druhy pripoistení. Napríklad úrazové pripoistenie či pripoistenie zodpovednosti za škodu na zdraví a majetku sa tiež môže vyplatiť.

Európsky preukaz nestačí

Občania členských štátov Európskej únie majú v krajinách EÚ nárok na lekársku starostlivosť v systéme verejného zdravotného poistenia. Samozrejme, za úplne rovnakých podmienok, ako je poskytovaná obyvateľom daného štátu. K tomuto nároku ich oprávňuje Európsky preukaz zdravotného poistenia.

Ak sa v danom štáte za zdravotnú starostlivosť dopláca, tak ju aj dovolenkujúci musí uhradiť v rovnakej výške ako občania príslušného štátu, navyše v hotovosti. Keďže je výška spoluúčasti v každom členskom štáte Európskej únie rozdielna a v porovnaní s nami vo väčšine prípadov výrazne vyššia, uzavrieť cestovné poistenie sa oplatí uzavrieť aj pri cestách v rámci EÚ.

Cestovné poistenie – aby vás zdravotné komplikácie nezruinovali

Pravdepodobne sa s najvyššími liečebnými nákladmi stretnete v USA. Keď totiž prídete do nemocnice hoci len s drobným problémom, nariadia vám množstvo vyšetrení, ktoré s vaším problémom absolútne nesúvisia. Všetko ale súvisí s ich právnym systémom. Ak by sa totiž o mesiac zistilo, že máte nejaké závažné ochorenie a oni to vtedy neskontrolovali, nasledoval  by príchod právnikov so žiadosťou o vysoké odškodné. Práve kvôli tomu sa pobyt v nemocnici predĺži a zároveň sa navýši aj cena za ošetrenie.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *