Dovolenka v Austrálií, čo určite nevynechať

Rate this post

Austrália je pre mnohých cestovateľským snom. Do krajiny, ktorá toho môže ponúknuť toľko ako Austrália, si treba cestu naozaj dobre naplánovať. Prinášame vám informácie o tom, čo by ste si v tejto destinácii plnej slnka a nekonečných možností nemali nechať ujsť.

Letecky do Austrálie

Cestovať do Austrálie inak ako letecky je dnes už skoro nemysliteľné. Nejde o krátku cestu a pri letoch z Viedne je potrebné dvakrát prestupovať. Treba počítať s tým, že budete cestovať približne 30 hodín. Kvôli náročnosti a dĺžke cesty určite nepatrí Austrália k destináciám, do ktorých by sa oplatilo vybrať len tak “na otočku”. Práve naopak, najvýhodnejšie je do tejto krajiny cestovať aspoň na niekoľko týždňov. Z nášho aktuálneho vyhľadávania vyplýva. že pokiaľ by ste chceli letieť v polovici júna a návrat si naplánovali približne o mesiac, spiatočná letenka by vás z Viedne vyšla od okolo 1040 Eur. Toto letecké spojenie sprostredkúva napríklad letecká spoločnosť Airberlin.

Šťastná Austrália

Port Noarlunga pláž

Port Noarlunga pláž

Z výskumov vyplýva, že ľudia, ktorí žijú v Austrálii sú šťastnejší ako obyvatelia ktorejkoľvek inej krajiny. Určite na tom bude mať zásluhu aj bohatstvo krajiny a nízky počet ľudí žijúcich v chudobe. Okrem toho musí mať na pocity obyvateľov určite vplyv aj miestne počasie, ktoré so sebou prináša veľké množstvo teplých a slnečných dní. Zatiaľ čo sa vraví, že obyvatelia Škandinávie môžu mať kvôli zamračenému a chladnému počasiu väčší sklon k depresii, slnko robí z Austrálčanov pohodovejších a spokojnejších ľudí.
Austrália je obrovskou krajinou a aj keď vo veľkých mestách žije veľký počet ľudí na malej ploche, vo všeobecnosti je Austrália jednou z najmenej husto obývaných krajín sveta. Austrálčania ale aj turisti si teda môžu užiť ruch veľkomesta a v zápätí si dopriať pokoj a ticho v lone prírody.

Chutná Austrália

V Austrálii v súčasnosti nájdete mix rôznych kuchýň. Ako v mnohých krajinách, aj tu si môžete dať čínske či vietnamské jedlo, talianska kuchyňa sa tu tiež uchytila a napríklad v Sydney nechýbajú ani Libanonské pochúťky. Toto je samozrejme len niekoľko medzinárodných kuchýň, ktoré vás tu nakŕmia. Pokiaľ ide o tradičné austrálske pokrmy, ochutnať môžete mäso z kengury, krokodíla či dokonca z emu. Populárnymi medzi domácimi i turistami sú farmárske trhy, ktoré sa uskutočňujú vo väčšine väčších miest v sobotu či nedeľu. Nájdete tu čerstvú zeleninu a ovocie za výhodné ceny.
Austrálske vína nie sú ničím novým na európskom trhu a v krajine svojho pôvodu sú veľmi obľúbené.

Aktivity v Austrálii

Medzi najväčšie a najvýznamnejšie mestá Austrálie patria Canberra (hlavné mesta), Adelaide, Brisbane, Hobart, Melbourne, Perth či Sydney. V každom z nich nájdete zoologickú záhradu, ktorá stojí za návštevu pokiaľ chcete spoznávať miestnu unikátnu zvieraciu ríšu. Každé z miest má aj iné lákadlá. Sydney sa okrem iného môže pochváliť krásnym prístavom, Melbourne je veľmi živé mesto plné kultúrnych podujatí, Adelaide je známe pohodovou atmosférou a skvelými vínami.
Blue Mountains je hornatý región, kde sa môžete vybrať na turistiku. Za návštevu stoja aj národné parky ako Nitmiluk National Park či Kakadu National Park.
Austrália je krajinou, kde si môžete do sýtosti zašportovať alebo sa športových podujatí zúčastňovať ako diváci. Populárny tu je kriket, tenis ale aj konské závody. Vodné športy sú úplnou samozrejmosťou. Populárne je surfovanie a i plávanie v oceáne a následný oddych na nádherných piesočných plážach. Pobrežie Austrálie je tiež ideálne na potápanie. Pod vodou môžete objavovať Veľkú koralovú bariéru, ktorá zaručene poskytne nezabudnuteľné zážitky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *