Hilton Templepatrick Hotel a Country Club, Severné Írsko

Rate this post

Tohto roku sme skúsili dovolenku trošku inak ako obvykle. Žiadna letná destinácia, žiadne more a slnkom vyhriata pláž. Tentoraz to bude o niečom inom.

Keďže žijeme a pracujeme v Sev.Írsku a času na dovolenku nieje tak veľa ako by človek chcel, urobili sme si malý relaxačný víkend neďaleko od nášho prechodného domova.

Hotel Hilton v malom mestečku Templepatrick sa nachádza 20 min. od centra hlavného mesta Sev. Írska Belfast a 15 min. od medzinárodného letiska Belfast Aldergrove. Je to hotel predovšetkým pre rodiny, oddych a hlavne pre nadšených vyznávačov najdrahšieho športu a to golfu. Okolie hotela priam láka k relaxu, nádherná zeleň, obrovské golfové ihriská, jednoducho tu človek na vlastné oči pochopí, prečo sa Írsku hovorí vždy zelený ostrov :).

Hotel pozostáva z 3 poschodí a ponúka nespočetné množstvo služieb. K dispozícii je salón krásy, fitnes klub, krytý hotelový bazén, mentolová sauna ( 50 stupňov ), klasická sauna ( 100 stupňov), 2 tenisové kurty do každého počasia 🙂 a samozrejme veľké 18-jamkové golfové ihrisko. Určite si tu každý príde na svoje. Personál je veľmi milý a priateľský, ochotný vždy pomôcť a poradiť. Ak by ste sa predsa len nevedeli odtrhnúť od práce, k dispozícii je business center s dvoma pc a pripojením na internet, tlačiareň, kopírka a pod. A samozrejme, ak vás chytí hlad v ktorejkoľvek hodine stačí využiť room servis a oblížete sa až za ušami :).

V cene izby sú bohaté raňajky formou švédskych stolov v reštaurácii Treffner´s. Nájdete tu všetko od výmyslu sveta, klasické anglické hrianky, sladké a slané pečivo, syry, šunky, vajcia na rôzne spôsoby, klobásky, šampiňóny, ovocie, koláčiky, jogurty, oriešky a džúsy od výmyslu sveta. Jednoducho odísť hladný z raňajok je jednoznačne nemožné :). Hlavne netreba mať pocit, že postaviť sa druhý či tretí krát a nabrať si čo potrebujem, je hanbou. V žiadnom prípade! Kto sa hanbí má prázdne gamby. Každý si tam hľadí svoje a verím, že nik nechce ostať o hlade :).

Typické írske pivo Guinness, či pravú írsku whisky Bushmills si môžete vychutnať v útulnom a tmavom Kinahan´s bare. Takisto je tam veľký výber „ Cézarových šalátov „ či sendvičov od výmyslu sveta.

Ak by sa vám už po čase zunovalo toľkého ničnerobenia, resp. neustáleho oddychu či športovania, je tu čo vidieť aj v blízkom okolí. Myslím že najnavštevovanejším miestom Sev. Írska je jednoznačne jeden zo zaujímavých úkazov prírody a to Giant´s Causeway.

Sú to nezvyčajné čadičové kamene 6-uholníkovitého tvaru, ktoré do seba zapadajú ako jedna veľká skladačka. K tomu sa pripája neskutočné nádherné rozbúrené more, úžasná zelená príroda a výhľad z obrovských skál až na pobrežie západného Škótska. To bol pre mňa jeden z nezabudnuteľných zážitkov a ten kto tam nebol , ako keby ani nebol v Sev.Írsku.

A na záver ešte niečo na vyšantenie hlavne pre nás žienky. Centrum Belfastu s množstvom značkových obchodov, obchodných centier, kaviarní, typických írskych pubov a hlavne obchodov so super cenami oblečenia a kadečoho iného. Len treba vedieť, ktoré sú tie správne. Tak príjemnú zábavu, veľa oddychu a hor sa do Írska :)).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *