Hotel Marhaba, Sousse ,Tunisko

Rate this post

Pre tento pekný, jednoduchý hotel určený aj pre rodiny s čistou plážou sa môžete rozhodnúť aj vy. Tento hotelový komplex tvorí hlavná budova hotela a v záhrade sú nízke ubytovacie kapacity – tam podľa nášho prieskumu ubytovávali 2 a 4 členné rodiny. Ubytovanie je pekne, každý deň upratujú a asi 2x týždenne menia uteráky a osušky.

Papier aj mydlo na izbách samozrejme je a pravidelne ho dopĺňajú. Čo sa tyká okolia – plaz je hneď vedľa hotela, dosť veľká a čistá, piesok je úplné jemnučký a pre deti je tam fajn. Hoci tam chodí veľa domácich, na rozdiel od Hammametu neotravujú turistky a je to tam kľudnejšie. Hneď v areáli je bazén pri klube /pri tých nízkych budovách/, ale krajší bazén a aj menší pre deti je priamo pri hlavnej budove. Komplex je otvorený, takže sa dá prejsť aj k iným hotelom. Pre deti sú tam 2 detské ihriska – par preliezok, šmýkačiek, hojdacie a vedľa pri hoteli Khalef je ešte jedno, trosku iné ako tie ostatne. Inač pri hlavnej budove v a pri bazéne sa aspoň pred rokom konali cely deň animácie – aerobik, tancovalo sa tam /vtedy bežala Chihuahua – tak to hrali každý deň niekoľkokrát/, proste je tam život.

Stravuje sa v hlavnej budove – stravy je dosť, stále sa dokladá, no najlepšie je chodiť hneď na začiatku. Je relatívne pestrá, čo chyba – malo ovocia, zeleniny bolo dosť, koláče vrelo odporúčam a taktiež zmrzlinu za večerou /my sme ju mali len 2x/. Občas pečú palacinky a akési vyprážané pirohy – chutne. Ale po čase prídete na to, že stále je dookola to iste. Na raňajky okrem syrov, nejakej tej salámy, zeleniny, vajíčok na rôzne spôsoby ponúkajú aj vločky, jogurty, proste dá sa to ako tak meniť a kľudné bez obáv jest. Dajte si pozor na to, že pri večeri sa Vás spýtajú, čo budete piť /vyzerá to tak, že je to v cene, no nie je/ a potom zaúčtujú riadnu sumu za obyčajnú vodu, ktorú za rohom hotela dostanete za 1/5 reštauračnej ceny. Čo sa týka žalúdočných ťažkosti, nás našťastie úplne obišli a to sme nemali žiadnu preventívu, práve naopak jedli sme všetko zaradom, pravdaže vodu sme si kupovali v obchodoch – treba si ceny prezrieť, v podstate sa až tak nelíšia, no nájdete aj lacnejší obchod s vodou a ovocím, ktoré je cenovo asi tak ako u nás v tomto období /my sme najčastejšie kupovali hrozno a slivky/. Sladkosti sme nekupovali, nič nás tak neľakalo, čosi sme mali aj z domu a mrazene kúpite v každom obchode /cca od 10 Sk vyššie aj po 60 Sk za kus, záleží od značky a veľkosti/.

ažko povedať aké vreckové na deň, záleží ako si čo doprajete, no nie je to také strašne.My sme večer chodievali na prechádzky mestom, všetko je pootvárané, dá sa zviezť na koči. Odporúčam výlet do centra mesta na trh /pozor, ak nie ste zvyknutý, že Vás predavači ťahajú za ruku do obchodu a chcú predať aj čerta diabla, musíte sa cez to preniesť a nech Vás to neodradí/. Handlujte sa ! Tie ceny sú poriadne nadhodnotene. Hoci sa Vám bude zdať, že to nie je až tak veľa, neverte tomu, dá sa to stiahnuť aj na 1/5 ceny, hoci sa budú tváriť, že okrádate ich rodiny,…… a potom vedľa v obchode zistite, že aj keď ste tu cenu riadne stiahli, vedľa by Vám dali aj lacnejšie. Také nákupy darčekov sa oplatia urobiť v meste Port El Kantoui /je tam jeden taký bežný potravinový market a sú tam dobre ceny za olivový olej, vodu, cukríky, datle – veci, ktoré sa bežné nosia z Tunisu/. A ešte čosi dôležité v tom meste – je tam akýsi detsky park, mam pocit že sa volal Hanibal, ale nie som si istá a je tam kopa kolotočov pre deti a jedna jazda stala okolo 30 Sk, skoro ako u nás.

Na výlety je najlepšie ísť taxíkom, kde najprv zasa nadhodia cenu, ale dá sa zjednať na 2 Sousse -3 dináre Port El Kantoui. Najlepšie je Vám meniť peniaze priamo v hoteli na recepcii. Hotel Marhaba vrelo odporúčam pre všetky vekové kategórie, hlavne pre rodiny s deťmi, je tam živo, okolie je v tej oblasti najkrajšie, pláž najčistejšia, proste dovolenka ako ma byť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *