Hotel Mirammar Hammamet, Tunisko

5 (100%) 1 vote

Hotel je síce staršieho dáta, ale nijak to na ňom nevidieť. Celý hotel sa nachádza v rozľahlej krásnej záhrade s palmami, stromami, kvetinami…proste paráda. O všetko sa tam starajú. Hotel prešiel mnohými rekonštrukciami a podľa môjho názoru je aj tak v Hamammete najlepší a ma zo všetkých hotelov najčistejšiu plaz a krásnu záhradu s vyrastenými palmami a kvetinami. 3 bazény z toho jeden vnútorný a perličkový. Personál je ochotný, len majú niekedy roboty nad hlavu, tak niekedy nestíhajú. Ale je to v pohode, každý sa dočká.

S izbou nebol problém, hneď sa našla a bola aj s výhľadom na more. V prvý deň nefungovala síce sprcha, ale na druhý deň to bolo opravené, klíma funkčná a tichá. Izby sú v zachovalom stave a odpovedajú asi 3*. Klimatizácia, telka so sat. programami, čistá vaňa a umývadlo, pohodlná posteľ. Videl som aj suity /HANNIBAL/ a to vám poviem to bolo niečo, pekný luxus.

Keď sme tlačili na delegátku, že toto by sa nemalo stávať s ubytovaním, tak nám nakoniec prisľúbila fakultatívny program – plavbu pirátskou loďou zdarma. Slušná kompenzácia, tak sme to prijali.

Pláž a bazény
Bazény sú tam 3. Jeden vnútorný hydromasážny, výborný pre ľudí z pohybovými chorobami, ale aj pre deti. V určitú hodinu tuším od 15.00 do 18.00 sa spúšťa perličkový kúpeľ. Parádne premasíruje celé telo. Voda v tomto bazéne je teplá asi 30 stupňov. Druhí je asi 35 m pre dospelých. Ďalší bazén bol asi 25 m oddelený aj pre deti a dospelých V okolí tohto bazéna sa robia animácie, gymnastika a podobne veci. Bazény sú čisté a udržiavané, voda v nich sa denne čistí, príp. vymieňa.

Lehátka treba obsadiť od 7.00 do 8.00 ráno najneskôr, potom sú už obsadene. To platí aj na pláži pri mori. Stačí ráno poslať manžela nech tam položí uteráky a je pokoj potom celý deň. Nie je problém nechať tam uterák aj pol dna a odskočiť si napr. do Mediny. Iste, nie je to bohviečo privstať si, keď je človek na dovolenke, ale mne to nevadilo.

Dokonca okolo 7.15 bolo na raňajkách prázdno, pohoda ( inak okolo 7.30 začne mladý kuchár robiť omeletu z čerstvých vajec, je výborná. Aj croasanty z asi 4 druhmi džemu….mňam).

Pláž čistá, krásny piesok, more čisté teple. Sem tam poobede vietor, dofúkal aj medúzy modré a biele/nie každý deň/, ale nikoho tam nepoštípali, snažia sa človeku vyhnúť a je ich pri plávaní vidieť. Mne osobne nevadili, nešli až celkom k začiatku mora, plávať sa dalo úplne v pohode.

Jedlo
Mali sme all inclusive a oplatí sa, lebo mate dostatok vody pitia a jedla celý deň. Človek tam vypije veľa vody, džúsov… a domáca pálenka boucha alebo thibarine je ok a treba vypaľovať…fanta, cola, sprite, pivo, minerálka, alkohol, všetko zdarma. Raňajky boli každý deň také isté, ale dalo sa vždy vybrať, zelenina, syry, saláma, šaláty, olivy, omeleta, croasanty z výbornými lekvármi. Na obed pestrý výber jedál aj na večeru, každý našiel čo mu chutilo. Na večeru si stačí nájsť nejakého čašníka, hodiť mu pol dinára a miesto pri stole vám vždy nájde a pekne prestrie, hneď je obetavý. Bakšiš sem tam dávajte, oni sú potom milší a skáču okolo vás.

Pri bare vždy trosku počkáte, najviac 5 minút kým vás obslúžia, ale to len preto lebo nestíhajú a majú toho veľa. Poteší ich keď im niečo poviete po arabsky (ahoj, ako sa máš, ďakujem) začnú si vás viac vážiť a budú vás vybavovať potom prednostne.

Hotel je na relax skvelý. Chodí tam aj veľa Slovákov. My sme mali turnus v ktorom nás bolo dosť. Večer sa pred barom dá fajčiť šiša za 3.5 dinára. Cena vrátane tabaku, uhlíku a zapálenia. Ak budete kupovať šišu, pozor na atrapy, tie lacnejšie sú dekoratívne. Ak chcete kvalitnú šišu kúpte väčšiu/ak mate veľký kufor/ dá sa kúpiť aj menšia funkčná asi za 18 dinárov. Aromatický tabak do šiša 2 dináre, uhlíky 1.5 dinára, oplatí sa.

Arabská káva 2.dináre. Zmes korenia v obchodíku pred hotelom 2 dináre / 16 druhov ich domáceho korenia/ dobre na mäsko mňamky …ženy, kúpte si kabelky, sú fakt lacné a pravá ťavia koža. Ak neveríte kludne ju predavačovi dajte nahriať zapaľovačom. Nič jej to nespraví. Majú aj napodobeniny značkových kabeliek a tričiek, ale tie veci z pravej kože sú fakt lepšie. 500 Sk za takú kabelku je zadarmo….

Nemám výhrad voči tomuto, hotelu bola to perfektná dovolenka a som max. spokojný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *