Ísť či neísť na dovolenku do Egypta kôli útokom na Sinai?

Rate this post

Dnes ste mohli skoro všade sledovať, alebo čítať najnovšie informácie o teroristickom útoku na egyptských letoviskách na Sinaji, ktoré si vyžiadali životy Izraelčanov a Egypťanov. Preto napadne každého, čo sa tam chystá onedlho na dovolenku, či má ísť alebo nie. Chcela by som sa preto aj ja vyjadriť k tejto aktuálnej téme, či vycestovať v tomto čase do Egypta, alebo nie. Aj ja som mala možnosť zažiť niečo podobné. Nechystám sa síce teraz v tomto čase do Egypta, ale stalo sa mi niečo podobné, v čase keď spadli “dvojičky” v N.Y. a schylovalo sa k vojne v Iraku.Tiež som mala takto zaplatený zájazd cez CK práve v tom období do Hurghady.

Tiež som volala na MZV a pýtala si radu, či ísť,alebo nie. Aj v Ck nás ubezpečovali, že pokiaľ ministerstvo nevydá vyhlásenie tak, že je všetko zatiaľ v poriadku. Tak sme sa teda nechali presvedčiť a predsa len s trochou nedôvery odleteli do Egypta. Mali sme zaplatení 15 -dňový kombinovaný zájazd ( čiže poznávací spojený s pobytovým ). V utorok sme odleteli do Hurghady, ešte bolo všetko v poriadku a v stredu sa zrazu situácia zmenila , ministerstvo vydalo vyhlásenie a museli všetkých sťahovať z Egypta a boli pozastavené lety .

Takže nám skrátili pobyt na týždeň a spravili z neho nie poznávací ,ale pobytový, ktorý sme prežili v strachu, či ešte doletíme v poriadku naspäť domov. Nechcem nikoho ovplyvňovať týmto článok, len poukázať na skutočnosť aká je. Egypt je krásna krajina, oplatí sa ju vidieť, ale ak by som sa mala ešte raz rozhodnúť a bola by som vo vašej koži, cestu do Egypta by som určite odložila. V Egypte sa totiž všetko mení z hodiny na hodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *