Ktoré európske mestá sa vám oplatí navštíviť aj kvôli futbalu?

5 (100%) 3 votes

Futbal, ten európsky, nie americký, je na svete športom číslo jeden. Odhaduje sa, že na celej planéte je 3,5 miliardy futbalových fanúšikov. Nemusíte byť sfanatizovaný ako fanúšikovia v Turecku či Južnej Amerike, dokonca nemusíte sledovať ani futbal a viete čo? Nemuseli ste nikdy držať činky v ruke, behať či mať obuté kopačky, ale každé jedno z týchto piatich miest sa vám oplatí navštíviť. A keď tam už budete, mali by ste navštíviť aj futbalový zápas. Bude to pre vás elektrizujúci zážitok. Prečo?

Barcelona

Barcelona má na sociálnych sieťach viac ako 100 miliónov fanúšikov, ich celkový poče však bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyšší. Odborníci odhadujú, že je to 3. najpopulárnejší klub na svete po Manchesteri United a Reale Madrid. V čom však rozhodne prevyšuje tieto dve mestá je, že Barcelona je krajšia. Je to jedno z najkrajších miest v Európe, ktoré vás dostane skvostnou architektúrou z dielne Antoni Gaudího, jeho najznámejším dielom je stále nedostavaná Sagrada Família. Okrem toho, že mesto je krásne, futbal je tu náboženstvom. A niet sa čomu čudovať, pretože FC Barcelona ho hrá naozaj ukážkový. Chcete zažiť nezabudnuteľnú atmosféru? Navštívte najväčší futbalový štadión v Európe a pozrite si na vlastné oči hviezdy ako Messi, Neymar či Suárez.

Mníchov

Mestá v Nemecku boli silno zasiahnuté Druhou svetovou vojnou a je neuveriteľné, ako sa z nej dokázali spamätať. Až tak, že by ste v živote nepovedali, že tu niekedy dopadla čo i len jedna bomba. A takýmto mestom je aj tretie najväčšie nemecké mesto – Mníchov. V súčasnosti tu okrem gotickej architektúry nájdete najznámejší a zároveň najúspešnejší futbalový klub v Nemecku – Bayern Mníchov. Ten svoje domáce zápasy hráva v modernej Allianz Arene, ktorá patrí medzi najzaujímavejšie stavby v meste. Aj preto, ak máte radi futbal či architektúru, kúpiť si vstupenky na zápas Bayernu Mníchov je vašou povinnosťou.

Miláno

Taliansko je známe svojou slabosťou pre módu a jej hlavným mestom je Miláno. Okrem toho je hlavným mestom regiónu Lombardsko, ktorý je vďaka ekonomickej sile Milána najbohatším regiónom v Taliansku. Bohatý je aj na skvelý futbal, hoci tu nájdete iba jeden veľký štadión – San Siro. Na tomto štadióne hrávajú svoje domáce zápasy dva najväčšie milánske kluby – Inter a AC Miláno. Dokážete si predstaviť tú atmosféru, keď hrajú proti sebe? Je to derby ako remeň. Okrem toho tento štadión z architektonického hľadiskapatrí medzi najzaujímavejšie v Taliansku. Aj preto by vo vašom rozpočte nemali chýbať peniaze na kúpu lístku na AC Miláno či Inter.

Londýn

Hlavné mesto Anglicka so všetkými svojimi Big Benmi, Tower Bridgmi, double deckermi či Hyde Parkmi netreba veľmi predstavovať. Ak máte radi futbal, tu si prídete na svoje, pretože v najvyššej anglickej lige hrá hneď niekoľko klubov z Londýna – Arsenal, Chelsea, Crystal Palace, West Ham United či Tottenham. Chcete tip na najlepšie derby, aké si môžete želať? Rozhodne to je zápas medzi Arsenalom a Tottenhamom, medzi obomi tímami panuje obrovská rivalita a narozdiel od takticky opatrných derby sa môžete tešiť na otvorený futbal plný gólov.

 

Tak čo, ktoré mesto vás láka najviac?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *