Letovisko Caorle na severovýchodnom pobreží Talianska

Rate this post

Letovisko Caorle sa nachádza pri severovýchodnom pobreží Talianska, v regióne Veneto. Od prekrásneho mesta, Benátok, je vzdialené len 50 kilometrov. Benátky Vám môže pripomínať aj samotné mesto, keďže miestne úzke uličky pripomínajú ich zmenšenú verziu. História mesta siaha až do minulého letopočtu, no turisticky sa začalo letovisko výrazne rozvíjať od roku 1911, kedy tu bol postavený prvý hotel v oblasti. Dnes je tu už viac ako 200 hotelov a turisti majú možnosti veľkého výberu.

Pláže letoviska Caorle

Dĺžka pláže v letovisku, s pozvoľným vstupom do mora je dlhá a má až 15 kilometrov. Pozdĺž pláže sa nachádza niekoľko zátok a východne od Caorle sa tiahne lagúna. Pláže disponujú plným vybavením, a to slnečníkmi, ležadlami, kabínkami, sprchami a aj možnosťami k občerstveniu.

Aktivity v letovisku Caorle

Pri navštívte Caorle si určite nenechajte ujsť tradičnú Taliansku kuchyňu a navštívte niektorú z mnohých reštaurácií. Sú tu ponúkané hlavne rôzne druhy rybích špecialít. Milovníci nočného života si taktiež prídu na svoje. Môžete si zájsť do niektorého z barov alebo navštíviť diskotéku.

Priaznivcom športu sa môžu taktiež tešiť, pretože v letovisku môžete využiť areál s tenisovými kurtmi, golfové ihrisko, bowling alebo veľký vodný park s množstvom vodných šmykľaviek a tobogánov a iných atrakcií. V Caorle sú taktiež vybudované dva športové paláce, Pallamare Palaexpomar, ktoré nie sú určené len pre profesionálnych športovcov a kluby, ale môžu ich využívať aj rekreační športovci. Okolie krásnej prírody je vhodné na dlhé romantické prechádzky, no taktiež na cykloturistiku a jazdu na koni.

Keďže mesto Caorle bolo založené Rimanmi okolo roku 40 pred n. l., môžete tu nájsť aj niekoľko historických pamiatok, ktoré majú veľkú historickú a kultúrnu hodnotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *