Letovisko Rabac, Chorvátsko

Rate this post

Rabac je významné chorvátske letovisko, ktoré sa nachádza na pobreží regiónu Istria. Patrí medzi najnavštevovanejšie letovisko na východnom pobreží Istrie. Rabac sa tuisticky rozvinul v polovici 60-tych a v 70-tych rokoch minulého storočia. Vtedy sa tu začalo intenzívnejšie investovať do cestovného ruchu.
Rabac žije hlavne turistickým ruchom a od roku 1912 vlastní štatút prímorských klimatických kúpeľov. Už od tých čias je toto letovisko veľmi obľúbené a navštevované, čo vydržalo až do súčasnosti a všetko nasvedčuje tomu, že Rabac bude turistickým centrom aj v budúcnosti.

Pláže letoviska Rabac

Pláž v Rabac

Pláž v Rabac

Pobrežie letoviska Rabac je členité, s mnohými menšími zátokami, s pohľadom na krásne priezračné more. Okrem pasívneho oddychu na pláži, si môžete vyskúšať aj niektoré z vodných športov, ktoré sú ponúkané v tejto oblasti. Môže sa jednať buď o potápanie, jachting alebo si môžete prenajať vodné skútre, či bicykle. Ponúk je naozaj veľa. Taktiež je tu mnoho možností na aktívny šport mimo vody. Môže sa jednať napríklad o volejbal, tenis alebo futbal.
Pláže v Rabacu sú kamienkové alebo skalnaté. Pri plážach sa nachádza mnoho reštaurácií, pizzerií, kde môžete takisto stráviť kúsok z príjemnej dovolenky. Nočný život v Rabacu Vám ponúka taktiež veľa možností na skvelú zábavu, v podobe diskoték, barov alebo nočných klubov.

Pamiatky letoviska Rabac

Historická časť Labin

Historická časť Labin

Nad letoviskom Rabac sa nachádza staroveké mesto Labin, ktoré je známe už od roku 285 nášho letopočtu. V tomto meste sa môžete skutočne historicky a kultúrne vyžiť. Je tam mnoho starých domov, sakrálnych pamiatok a palácov. Významné je Národné múzeum Labin a tiež mestská galéria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *