Letovisko Tučepi, perla Makarskej rivéry

Rate this post

Tučepi je jedno zo známych letovísk v Chorvátsku, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov nad ďalším známym letoviskom Podgora, v regióne Dalmácia – Split.
Mestečko Tučepi vzniklo z pôvodnej starobylej osady a miesto, kde sa mestečko nachádza, bolo osídlené už v antickej dobe.
Pohorie Bikovo, ktoré sa rozprestiera nad mestečkom Tučepi, je tou správnou voľbou pre speleológov, alpinistov a pre všetkých, ktorí majú radi pešiu turistiku a pobyt v prírode. Tučepi vyniká mimoriadne bohatou vegetáciou, čo tiež dodáva čaro tomuto letovisku.

Pláže v Tučepi

Letovisko Tučepi sa nachádza v oblasti Makarskej riviéry, ktorá sa vyznačuje tým, že jej pláže sú kamienkové. Pláže Tučepi sú dlhé a tiež kamienkové, s miernym spádom. Tučepi je známe aj najdlhšou plážou na Makarskej riviére. Má dĺžku 3 km. Pláž sa tiahne až k Podgore.
Pláže splňajú všetky kritéria kvalitného letoviska a okrem ležania na pláži môžete vyskúšať aj niektorý z vodných športov, napríklad potápanie, windsurfing alebo jachting. Ponúk vodných športov je však oveľa viac. Športovo vyžiť sa môžete aj mimo vody, a to napríklad využitím ihrísk na futbal, volejbal alebo tenis.

Pamiatky v Tučepi

Letovisko Tučepi nemá toľko veľa historických a kultúrnych pamiatok, ako sa nachádza v iných oblastiach, no ale aj v Tučepi sa je na čo pozerať. Medzi najznámejšie pamiatky, ktoré sa v oblasti nachádzajú, patrí Kostol sv. Jiří alebo barokovej letohrádky Ivaniševičů a Lučice-Pavlovića.
Medzi známe miesta patrí aj svetoznámy hotel Jadran, ktorý v 50. rokoch 20. storočia navštívili významné osobnosti z celého sveta, medzi ktorými boli napríklad Jean Cocteau, Albert Moravia, Dellio Scalle, Joan Marais.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *