Londýn najnavštevovanejším mestom sveta

Rate this post

Na prvom mieste rebríčka najviac navštevovaných miest sa už tretíkrát za štyri roky umiestnil Londýn. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti MasterCard, ktorá analyzuje cestovný ruch jednotlivých metropol z hľadiska počtu zahraničných návštevníkov a ich výdavkov. Prvú pätici naj navštevovanejších miest dopĺňajú Bangkok, Paríž, Singapur a Dubaj.

Tieto mesta ťažia z rastu zahraničnej turistiky vďaka rozmachu strednej triedy, inováciám v oblasti pohodlného cestovania a rastúcej potrebe služobných ciest. Index naznačuje, že tento vzostup bude pokračovať. Štúdia ďalej predpovedá, že tento rok navštívi Londýn až 18,7 milióna zahraničných návštevníkov. To je o 300 000 viac, než koľko turistov vlani navštívilo Bangkok, najnavštevovanejšie mesto roka 2013. Dôvod na radosť majú aj naši západní susedia, keďže štúdia predpokladá, že Praha tento rok môže očakávať až 4,9 milióna návštevníkov, čo je o 1,1 milióna viac ako v roku 2009 a o 400 000 viac ako vlani. V obľúbenosti tak predčila napríklad Berlín, Madrid či Varšavu.
Tohtoročný rebríček potvrdzuje, že svetové metropoly naďalej zostávajú dôležitými centrami podnikania, kultúry a ekonomiky. Očakáva sa, že v Prahe turisti celkovo minú počas jednodňového pobytu až 3,8 milióna dolárov.

Na Ďalekom východe sa nachádza polovica z desiatich najnavštevovanejších destinácií. Prvýkrát sa medzi ne dostal juhokórejský Soul. zhruba dve tretiny zahraničných návštevníkov Londýna tento rok tvoria ľudia z ostatných európskych krajín, čo je znakom posilňovania európskej ekonomiky.
Ekvádorská Lima premenila svoj ​​potenciál najrýchlejšie rastúceho mesta roku 2013 vo svojom tohtoročnom prvenstve v rebríčku v rámci Latinskej Ameriky. Severná Amerika si od vzniku rebríčka vedie pomerne vyrovnane a pre tento rok sa predpokladá, že najrýchlejšie z amerických miest porastie Chicago.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *