Mallorca známa – neznáma

Rate this post

Pred pár rokmi som práve ja hovorila, že na Mallorcu ísť nepotrebujem, že tam chodia len samí namyslení Nemci. Ako veľmi som sa mýlila. Keď sa nám narodila dcérka, začali sme hľadať destináciu, kde sa nemusím báť ísť s malým dieťaťom. Tak prišlo na Mallorcu. Jej komfort a prekrásne prírodné scenérie nám učarovali.

Na Mallorcu sme v roku 2005 cestovali už po piaty krát a ja som si myslela, že tento ostrov ma už nemá čím prekvapiť. Ale aj tento rok sme našli miesta, na ktoré sa nezabúda, ale pekne od začiatku.
Keďže sme necestovali cez CK, mali sme zabezpečené auto po celú dobu nášho pobytu. Prileteli sme veľmi skoro ráno, do hotela sa nám ešte nechcelo a tak sme sa vybrali pozrieť pláž Es Trenc, ktorá je prírodnou rezerváciou.

Boli sme tam asi o 7.00 ráno. Nikde nikto, bolo to veľmi pekné.
Pokračovali sme cez vnútrozemie, až do strediska Calas de Mallorca. Keď som vkročila do vstupnej haly, pred očami sa mi naskytol prekrásny pohľad. Rovno pod veľkými oknami bola sústava jazierok s vodopádmi a celkom dole more.
apartmánapartmánspálňa Bola som veľmi prekvapená, že aj keď sme prišli ráno, hneď sme dostali náramky a mohli sme čerpať služby AI. Izba ešte nebola pripravená, ale recepčná hneď volala upratovačku, aby ju posúrila a za hodinu sme už sedeli v našom apartmáne.

Po ubytovaní sme zašli na pláž a tu ma čakalo ďalšie prekvapenie. Po krátkej ceste po chodníku vytesanom do skál sme dorazili na pláž s bielym pieskom a kryštálovo čistou vodou.
cesta k plážimorepláž s bielym pieskom a kryštálovo čistou vodou
Na druhý deň ma čakalo ďalšie prekvapenie. Keď sme išli okolo recepcie, zavolala nás recepčná. V ruke držala pekný cestovný kufor a ja som už rozmýšľala ako sa s mojou angličtinou vykokcem a poviem, že my sme žiaden kufor nestratili. Ale recepčná ma zaskočila a povedala, že to je darček pre nás. Bolo to veľmi milé.

Keďže sme mali auto, tak sme dosť často chodili na výlety. Prvý výlet bol do safari parku.

Z toho mala radosť hlavne naša dcérka, keďže z okna auta mohla pozorovať rôzne zvieratá. Park sa skladal ešte aj z klasickej Zoo. V tejto časti sa konali ešte aj rôzne vystúpenia.
Po Zoo sme ešte navštívili neďalekú pláž Sa Coma.
Ďalší výlet bol na polostrov Formentour. Po ceste plnej serpentín sme dorazili k majáku. Počas celej cesty sa nám naskytovali prekrásne scenérie. Nakoniec sme sa vykúpali v čistom mori.

V príručkách som sa dočítala, že v okolí Calas de Mallorca je kopec malých pláží, na ktoré sa dostať je možné len autom alebo pešo. Tak sme sa jednu takú vybrali. Síce sme nevedeli ako sa tam dostať, ale podľa mapy sme príručky sme vedeli, kde asi leží. Ako sme išli po hlavnej ceste, zbadali sme úzku prašnú cestu, ktorá smerovala k moru, odbočili sme a o chvíľu sme už videli zaparkované autá, tak sme tiež zaparkovali.

Usúdiac, že pláž je už neďaleko, pokračovali sme pešo. Došli sme na koniec cestičky a tam bola brána. Akurát tade vychádzali nejaký turisti. Tak sme vošli. Ďalej sme už videli vyšliapaný chodník, po ktorom sme pokračovali. Myslela som, že tá cesta je nekonečná, išli sme cez prašný les a asi po 25 minútach vyčerpávajúceho pochodu po horách, sme konečne dorazili k cieľu. Pláž bola úžasná.
Ďalej sme už videli vyšliapaný chodník, po ktorom sme pokračovali.
Ďalší výlet bol do jaskyne. Rozhodli sme sa, že nenavštívime známe Coves del Drach, ale menej známe Coves del Hams. A urobili sme dobre. Jaskyňa nebola preplnená turistami a podľa mňa je krajšia ako Coves del Drach. V Coves del Drach sme boli pred piatimi rokmi.

Potom sme ešte navštívili okolité pláže Cala …už neviem aké.
Ani tento rok sme nevynechali návštevu aquaparku, ale foťák sa nám nechcelo brať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *