Naplánujte si Silvester v zahraničí

Rate this post

Oslavy Vianoc i Silvestra sa zatiaľ zdajú veľmi vzdialené, no pokiaľ si ich chcete vychutnať niekde v zahraničí, plánovať nikdy nemôžte začať príliš zavčasu. Zatiaľ čo sú pre väčšinu nás Vianoce sviatkami spojenými s rodinnou pohodou a domácim prostredím, oslavy príchodu nového roka mnoho z nás rado strávi netradične a zaujímavo. Oslavy Silvestra v zahraničí poskytujú možnosť objavovať nové miesta a zároveň s užiť zábavu na cudzokrajný spôsob.

Silvester v Barcelone

Silvester v Barcelone

Silvester v Barcelone

Barcelona sa môže právom prezentovať ako mesto, ktoré svojim návštevníkom ponúkne naozaj všetko, čo hľadajú. Nájdete tu skvelé pláže, úchvatnú architektúru a výborné jedlo. Nechýbajú ani galérie s prácami napríklad od Daliho a Picassa. Španielsky temperament sa prezentuje v divokom nočnom živote, ktorý je (ak sa to vôbec dá) ešte búrlivejší v silvestrovskú noc.
Španieli sa pri oslavách príchodu nového roka radi stretávajú v kruhu rodiny a priateľov. Nechýba tradičné jedlo, ako napríklad typická paella. Okolo polnoci sa ľudia zhromažďujú v uliciach mesta, aby všetci spoločne privítali nový rok.
To, že sa Španieli vedia zabávať, nie je potrebné asi nikomu pripomínať. Novoročné oslavy sú toho dôkazom, keďže všetky bary a nočné kluby sú preplnenejšie ako inokedy. Pri výbere dokonalého miesta na strávenie silvestrovskej noci, sa môžete nechať zlákať luxusnými reštauráciami, plážovými podnikmi v Ibiza štýle, či podzemnými tanečnými klubmi.
Silvester v Barcelone je dokonalým spojením kultúrneho zážitku s tou najlepšou zábavou.

Silvester v Sofií

Bulharské hlavné mesto taktiež láka na novoročné oslavy plné skvelých zážitkov. Sofia je najväčším mestom krajiny a turistov láka aj vďaka cenám nižším ako v mnohých iných európskych metropolách. Centrum mesta sa počas osláv stáva pešou zónou, pretože je niekoľko ulíc okolo hlavného námestia uzavretých. Výhodou je, že verejná doprava je v túto noc zadarmo až do tretej hodiny.
Najlepšie hudobné podujatia nájdete na námestiach Batenberg a Knyaz Aklexander I, kde vystúpia speváci, speváčky i skupiny reprezentujúce rôzne žánre.
Hudbou ožijú aj všetky bary a kluby v meste. Okrem hudobných štýlov, ktoré sú viac či menej známe v celej Európe, sa môžete započúvať aj do typických balkánskych folkových melódií.
Sofia je miestom, kde si počas Silvestra vychutnáte priateľskú atmosféru, veľa zábavy, hudby a tradičnej miestnej pálenky.

Silvester v Amsterdame

Amsterdam má povesť liberálneho mesta, kde môžete odhodiť všetky zábrany. Novoročné oslavy sú tu nesmierne pestré a odviazané, presne ako by ste čakali.
Centrum Amsterdamu má viacero námestí a mnoho ulíc a uličiek, ktoré ich spájajú. Námestia Leidseplein a Rembrandtplein sa stávajú centrami zábavy. Žije to aj v nespočetných kluboch, kde si každý, pokiaľ ide o hudobné žánre, príde na svoje.
Aj keď sú Holanďania známi svojou šetrnosťou, dobrému jedlu neodolajú, a tak sa pred začiatkom divokých osláv väčšinou vyberú do niektorej miestnej reštaurácie. Pokiaľ by ste si však chceli posedieť na terase priamo na brehu jedného z kanálov, buďte opatrní – neraz tu niekto aj s večerou skončil v studenej vode.

Amsterdam ponúka skvelé novoročné párty, no i neopísateľnú romantiku mesta so spleťou kanálov, v ktorých sa odrážajú tisícky svetielok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *