O našej zimnej dovolenke v Umhausene v Rakúsku

Rate this post

Každoročne sa s manželom a synmi snažíme vybehnúť na zimnú dovolenku. Prečo? Lebo cez leto je to pre nás pracovne úplne nerealizovateľné a tak radšej spaľujeme Vianoce na svahu.
Tohto roku sa nám páčilo obzvlášť, tak som sa rozhodla o tom niečo napísať. Keďže sme chceli ísť do nepreskúmaného, ubytovanie sme sa rozhodli hľadať na internetových portáloch. Hľadali sme niečo, kam by s nami mohli ísť aj naši dvaja chlpatí spoločníci a nakoniec sme na ubytko naďabili na webe
avander.sk/
. Musím sa priznať, že sme vyberali námatkovo a veľa sme nad tým nepremýšľali, lebo my sme doma neradi stresujeme a rozčuľujeme už odjakživa. Vybrali sme teda chatu Frishmann a v januári sme sa teda vybrali na skusy.
Poviem vám, že trasa Poprad-Umhausen nám dala zabrať, aj keď sme cestou prespali u známych v Bratislave (naši psy by to asi nezvládli a my by sme si to asi tiež veľmi neužili). Keď sme dorazili, celá rodina sme boli veľmi nadšení. Ubytovanie je rovno v srdci hôr, z okna nádherný výhľad. Chatiek bolo v okolí pomerne dosť, očakávali sme pokojnejšie prostredie, ale napokon o nevadilo a chlapci sa dokonca na tretí deň aj zoznámili s nejakými deťmi z vedľajšieho domu.
Čo sa týka aktivít, našli sme sa. Boli sme sa bežkovať (hoci deti protestovali:), ale vyskúšali sme aj klasické zjazdovky a po večeroch sme mastili karty na chate. Musím povedať, že ubytko som už videla aj krajšie, ale za tú cenu sa nebolo na čo sťažovať – aj chlapci dostali vlastnú izbu a miesta bolo všade dosť. Najlepšie na ňom bolo to, že všetko, naozaj všetučko, bolo do 10 minút autíčkom. Zo všetkých zážitkov najviac odporúčam Aqua Dome… zbláznite sa tam! Nemohli sme tomu uveriť, strávili sme tam takmer 13 hodín a aj tak sme neboli všade. Poradím vám, že netreba veriť obrázkom. Realita je tisíckrát lepšia! Majú tam také obrovské vodné kruhy, ktoré akoby sa vznášali. A ak máte šťastie, prospekt a info nájdete sem-tam aj v češtine, hoci my sme primárne išli v angličtine a nemčine.
Veľa infa sme našli hlavne tu: www.umhausen.com, hoci nám niekedy dalo zabrať si to všetko preložiť a pochopiť, napríklad na túru pre rodiny sme dorazili zle pripravený a nakoniec sme ani nešli a radšej sme šli na sánky. Ale tak či onak, všetkým rodinkám, ktoré si nevedia v lete na seba nájsť čas odporúčam takúto zimnú lyžovačko-sánkovačko-wellnes-dovolenku. Stačí mať pokrúžkované známky a uvoľnia ich aj zo školy. A ešte niečo: Umhausen vrelo odporúčame 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *