Ostrov Rab, obľúbená Chorvátska destinácia

Rate this post

Ostrov Rab sa volá aj ostrov lásky, pretože ponúka prekrásne a romantické zákutia ako je pohľad z kamenjaka na staré mesto Rab, alebo nádherné dlhé prechádzky popri pobreží chodníčkom, ktorý sa ťahá od Banjola až do mesta Rab. Príjemná jadranská stredozemská klíma s príjemnými teplými letami a miernymi zimami vábi turistov počas celého roka. Už len skutočnosť, že Rab má 2417 slnečných hodín ročne poukazuje na to, že zlé počasie na Rabe je veľká zriedkavosť.

Strediská, ktoré sa nachádzajú na ostrove Rab sú:

•Barbat – rybárska usadlosť, v ktorej sa oraganizujú rytierské hry
•Banjol – romantické stredisko, z ktorého začína chodník lungo mare do starého mesta Rab
•Mundanije – uvoľnujúce stredisko uprostred ostrova Rab
•Palit – novo vybudované turistické stredisko s nádhernými apartmánmi pri mori
•Supetarska Draga – raj pre plachtenie skrz množstvo malých ostrovčekov a zátok ako aj vhodných vetrov
•Kampor – Rybárske stredisko na okraji nádhernej horskej rezervácie duba Crnike – “Dundo” taktiež s atraktivnými chodníkmi a cyklistickými dráhami.
•Lopar – stredisko s prekrásnymi plážami a s najznámejšou plážou “Rajskou plážou”, ktorá je nositeľka modrej zástavy- medzinárodného uznania za chránená okolie a bezpečnosť kúpajucích sa.

Rab tiež vábi svojími kultúrnými pamiatkami, skrz svoju búrlivu minulosť a zmenami vladárov. Tak ako sa menili vladári, tak vznikala aj rozličná architektúra, preto teda každé miesto na Rabe má aspon jednú kultúrnu pamiatku, ktorú sa oplatí navštíviť. Ak ste milovník rytierských hier, vojenských pevnosti alebo cirkevných pamiatok, ostrov Rab vám ponúka to, čo máte radi. Nádherná flóra a fauna ostrova Rab je skutočné lákadlo pre milovnikov prírody. Rab je popri ostrove Mljet najzelenší ostrov na Jadrane. Rab má v ponuke svoju horskú rezerváciu “Dundo”, ktorá sa radí medzi najlepšie zachovalé rezervácie dubových lesov Crnike v Stredozemí, okrem duba Crnika v lese rastú aj čierny jaseň, plainka, tršlja, prímorsky cyklámen a taktiež množstvo zaujimavých a pekných rastlín. Najväčší horský komplex na Rabe je Kalifront a je známy rozmanitým živočíšnym svetom, ak teda máte radi lov mali by ste určite navštíviť Kalifront, pretože je to štátny revír ázijského jeleňa- aksis a muflóna. Zaujímavá je skutočnosť, že v rabských lesoch je zaznamenaných 162 druhov vtákov a všetky sú zákonom chránené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *