Palmová riviéra, Taliansko

4 (80%) 1 vote

Palmová riviéra je oblasť východného pobrežia stredného Talianska. Je to miesto s množstvom letovísk a veľkou popularitou ľudí, ktorí tu cestujú na dovolenky, a to hlavne kvôli plážam a moru. Palmová riviéra sa tiahne od letoviska San Benedetto del Tronto, až po letovisko Alba Adriatica. Hlavné mesto riviéry tvorí prístav Ancona.

V Palmovej riviére sa nachádza viacero letovísk, ktoré Vás svojou krásou určite očaria. Palmová riviéra je miesto s krásnymi a mohutnými palmami, kde môžete zažiť príjemnú pokojnú dovolenku, ale na svoje si prídu aj milovníci zábavy, športu a nočného života. Medzi najznámejšie letoviská v riviére patria Alba Adriatica, Fano, Marcelli di Numana, Silvi Marina , Tortoreto aSan Benedetto del Tronto.

Alba Adriatica

Alba Adriatica je považované za letovisko s  letovisko s najkrajším morom v celej Palmovej riviére. Dlhú pláž lemujú palmy, píniové háje a kvitnúce rastliny. Turistov môže zaujať pohorie Gran Sasso, ktoré je taktiež národným parkom.

V letovisku samozrejme nesmú chýbať napríklad bary, diskotéky , reštaurácie, cukrárne s typickou talianskou zmrzlinou, športové ihriská, požičovne skútrov alebo detské atrakcie a

Fano

Fano je letovisko s dlhou históriou, ktoré je v podstate kúpeľné mesto s niekoľkokilometrovou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora.

Tortoreto

Letovisko Tortoreto sa nachádza na úpätí hory Tortoreto Alto a tým sa zaradzuje medzi najzaujímavejšie talianske prímorské strediská. Nachádza sa tu 4 km dlhá pláž so zlatistým pieskom, ktorá je veľkým lákadlom pre turistov už do 30. Rokov.

Marcelli di Numana

Letovisko Marcelli di Numanasa určite oplatí navštíviť. Je to letovisko, ktoré je u turistov veľmi obľúbené a k popularite mu pomáha fakt, že je tu čisté more, o čom svedčí aj mnoho ocenení Modrej Vlajky Európy, ktoré každoročne udeľuje organizácia OSN. Nájdete tu nádherné skalné útesy a aj prírodu.

San Benedetto del Tronto

San Benedetto del Tronto  je kúpeľné letovisko, ktoré leží na úpätí Abruzzského pohoria. Nájdete tu krásnu prírodu s plným komfortom. Pláže sú lemované borovicovými hájmi a mohutnými palmami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *