Počasie v Grécku

Rate this post

Počasie dokáže dovolenku ovplyvniť a to buď pozitívne alebo negatívne. Človek je schopný poľahky tolerovať teplotné výkyvy v istých medziach. Avšak teploty vyššie alebo nižšie ako tie, ktoré sú pre nás ideálne, nám dokážu skomplikovať život. Keďže sa chceme stále cítiť dobre, vyhľadávame miesta, na ktorých nám počasie dokonale vyhovuje.

Počasie v lete v Grécku

Grécke počasie sa dá za normálnych okolností označiť za vhodné na dovolenky. Vďaka polohe Grécka je počasie počas leta takmer nepretržite slnečné a skutočne teplé. Teploty v lete často vystupujú počas dňa na priemerných 27 stupňov, pričom najvyššie teploty neraz dosahujú až 37 stupňov. Pocitovú teplotu však znižujú rôzne druhy príjemných vetríkov. Okrem toho Grécko patrí ku krajinám, v ktorých na mnohých miestach takmer vôbec neprší a cez leto už vôbec nie. V prípade Grécka predstavujú jasné a suché dni až dve tretiny roka. Letá v Grécku sú teda suché a čo je dôležité aj pomerne dlhé, preto sa na dovolenku do Grécka oplatí ísť aj mimo sezóny a užiť si teplo vtedy, keď už na Slovensku vládne jeseň. Zimné mesiace charakterizujú v Grécku mierne teploty, ktoré obyčajne neklesajú napríklad v Aténach pod desať stupňov.

Aj keď je Grécko pomerne veľká krajina, všeobecná charakteristika ročných období je platná takmer v každej časti Grécka a jeho ostrovov. Rozdiely sa dajú pozorovať hlavne na rôzne dlhej letnej sezóne medzi letoviskami Grécka, ktoré ležia na rôznych miestach. Ak však na dovolenku hľadáte miesto, ktoré je teplé, suché a zaručuje takmer vždy slnečné počasie, je Grécko krajina, ktorú by ste mali navštíviť.

Aktuálne počasie v Grécku


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *