Popularita okružných plavieb loďou rastie

Rate this post

Tvrdé ekonomické podmienky zvyšujú počet nebohatých Britov a tak väčší počet dovolenkárov hľadá variantné možnosti dovolenky. Najmä plavby sa stávajú stále viac populárnejšími, y v priebehu posledných 12 mesiacov, ukazujú až 10% nárast v počte cestujúcich, ktorí si vybrali tento tip výletnej dovolenky. Ľudia na celom svete sa viac tešia z plavieb, kde sa celosvetový údaj o počte cestujúcich zvýšil o neuveriteľné dva milióny, čím prvýkrát v biznise okružných plavieb dosiahol 20 miliónov.

Posledné údaje z Cruise Lines International Association (CLIA) ukazujú, že počet cestujúcich vzrástol z 18,7 miliónov až na 20,6 miliónov v období rokov 2010 a 2011. Najobľúbenejšie destinácie, ktoré si cestujúci volia sú lode plaviace sa v Severnej Amerike a Európe, ktoré prilákalí 11,5 milióna a 6,2 miliónov rekreantov.
Európske plavby sa ukázali byť najobľúbenejšie, s celkovým nárastom cestujúcich o 9% v rovnakom období.
Plavby ponúkajú stále viac informovaný výber, a odhaduje sa, že 1, 26 milióna Britov si užilo dovolenku na mori v minulom roku, a omnoho viac sa očakáva v roku 2012. So zvyšujúcim sa počtom ľudí na palube a využitím last minute plavieb sa aj rozsah plavieb v ponuke zvyšuje.

Typy okružných plavieb v ponuke

Mini Cruise

Mini plavby sú ideálne pre tých, ktorí si chcú vychutnať krátku prestávku. Veľa ľudí ba mohlo prikláňať k názoru, že plavba zahŕňa obrovské luxusné parníky so zodpovedajúcou cenou, čo však nie je tento prípad a v ponuke je obrovské množstvo rôznych výletných okruhov.
Mini plavba môže byť dva alebo trojdňové dobrodružstvo, ideálny pre víkendové prestávky. Obvykle budete tráviť noc na palube lode, dorazíte do cieľa, strávite v ňom deň a potom späť na ďalšiu noc na palubu. Obľúbené destinácie sú Paríž (Le Havre), Bruggy (Zeebrugge) a Cork.

Cruise a pobyt

Plavba a pobyt vám umožní vychutnať to najlepšie z oboch svetov. Môžu byť prispôsobené, takže si cestujúci môže vybrať pobyt v cieli pred alebo po plavbe. Môžete do cieľa doletieť, ostať na mieste niekoľko nocí a potom sa výletnou loďou vrátiť domov, alebo naopak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *