Poznávacie zájazdy do Egypta

Rate this post

Poznávacie zájazdy má skoro každý turista rád. Spoznávať novú krajinu a jej krásy patrí k najobľúbenejším činnostiam. V Egypte je obľúbená napríklad plavba po Níle.  Kde si z blízka môžete užiť  prehliadku faraónskych pokladov. Tento pohľad vás určite očarí.

Najľahším spôsobom ako sa zúčastniť podobného zájazdu je, že si ho objednáte. V jeho cene býva zvyčajne zahrnutá letenka a plavba výletnou loďou. Tieto výlety sa zvyčajne organizujú na 7 dní, aby ste si mohli prezrieť naozaj všetko. Na poznávacom zájazde sa zvyčajne zastavíte u Ausuánu, v Esne, Edfu a Kom Ombu. Z lodí sa celá skupina vyberiete na výlet k pamiatkám. Najznámejšie sú výlety do Dendery alebo na ostrovček Fílé.

Podobná plavba na lodi zvyčajne zahrňuje v cene i ubytovanie v pohodlných kajutách, chutnú egyptskú stravu a dopravu k pamiatkam. Pred tým, než sisvoj výlet „zabookujete“ overte si, čo vám daná cestovná kancelária ponúka v cene a aké má výhody. (transfer z letiska, vstupné k pamiatkam, zábava na lodi, jedlo …)

Tieto zájazdy sú zvyčajne organizované na  vysokej úrovni a na organizátorov sa môžete vždy spoľahnúť. Kedy je najvýhodnejšie absolvovať plavbu po Níle? Hlavná sezóna začína v decembri a končí až vo februári.  V iných mesiacoch sa plavby môžete zúčastniť tiež, ale hladina Nílu bude nízka preto je i presun ťažší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *