Prekrásna dovolenka v slovenskom štýle

5 (100%) 1 vote

Práve sa rozhodujete kam na výlet, či dovolenku. Rozhodnutie je dobrý krok, no za ním nasleduje nespočetné množstvo ďalších faktorov, ktoré budú mať nakoniec najhlavnejšie slovo. Je toho naozaj veľa , ale s našou pomocou získate jednoduchý prehľad a niekoľko dobrých typov už za pár minút.

V prvom rade si musíte rozmyslieť, ktorým smerom máte chuť cestovať, aké veci chcete spoznávať a akú vzdialenosť si trúfate absolvovať. Druhou vecou sú financie, ktoré môžete na tieto účely použiť. Ak si všetko dobre zvážite a usúdite, že veľké možnosti na zahraničné destinácie nemáte. Máme pre Vás jeden z obľúbených rezortov v našom domácom prostredí, na území Slovenska, takmer v srdci Európy, mesto Žilina.

Severozápadná metropola v centre pozornosti

zilina-namestie_ahlinku

Mesto Žilina je dnes významnou metropolou severozápadného Slovenska, významným dopravný uzlom so sútokom riek Váh, Kysuca a Rajčianka. Jej prvá písomná zmienka pochádza až z roku 1208, kde sa v listine nitrianskeho župana Tomáša popisuje ako „terra de Selinan“, čo v preklade znamená „zem Žiliňany“. V miestnej časi mesta Žilina sa nachádza najstaršia stavba svojho druhu, kostol svätého Štefana kráľa. Srdce mesta tvorí, tak ako v minulosti aj dnes Mariánske námestie, vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. Doprajte si lacné ubytovanie v Žiline a nebudete ľutovať. Všetky spomínané informácie si môžete potom na vlastné oči prezrieť.

Kombinujte neopakovateľné chvíle s nádhernou dovolenkou

Počas celého roka sa tu konajú významné kultúrne udalosti a športové, či spoločenské akcie. Je takzvanou bránou do regiónu Horného Považia, obklopená  nádhernou prírodou s hornatým členením. Pokiaľ ste sa rozhodli, že v tento krásny dovolenkový čas urobíte vážne životné rozhodnutie, ani tu sa možnostiam žiadne medze nekladú. Vstup do manželského zväzku je veľkou udalosťou a keď ste si povedali, že Vaša svadba bude v Žiline, robíte veľmi dobre. Popri spoznávaní slovenských zákutí a pamiatok v meste si so svadobnou kombináciou zapamätáte takúto dovolenku na celý život.

Zažiariť môžete aj mimo domova

Už si viete predstaviť tento nami prezentovaný dovolenkový typ? Urobíte správne, ak si túto predstavu aj zrealizujete. Je to lacné riešenie, naozaj v prekrásnom prostredí a pokojnej atmosfére miestnych zvykov, ktoré Vám budú bližšie než si myslíte. Ak si chcete užiť spomínané spoločenské akcie, konané v meste Žilina, alebo máte chuť na romantický večer? Objednajte si elegantné šaty na takúto príležitosť. Z veľkého výberu si nájdete tie pravé a v odraze večerných svetiel budete kráľovnou večera nielen pre svojho partnera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *