Spoznávajte na bicykli Holandsko, Belgicko, Kodaň

Rate this post

Bicyklovanie prináša skvelé spojenie zdravého pohybu na vzduchu a možnosti objavovať neznáme miesta pohodlne a pomerne rýchlo. Viaceré mestá a krajiny zisťujú, že rozvojom cyklistickej dopravy zabezpečia ekologickejšiu budúcnosť pre mladé generácie a zatraktívnia svoje krásy pre mnohých turistov.

Holandsko

Bicykle v Holandsku

Bicykle v Holandsku

Holandsko je známe svojou cyklistickou kultúrou. Bicyklovanie sa tu neberie len ako šport či voľnočasová aktivita, bicykel je v prvom rade základný dopravný prostriedok, na ktorom sa jazdí do práce, do školy, na nákupy i za zábavou. Hádam nikde na svete nenájdete pri staniciach zaparkované tak nesmierne množstvo bicyklov ako práve v holandských mestách. Miestni sú ostrieľanými cyklistami, keďže na bicykloch jazdia od útleho dectva. Aj turisti si rýchlo zvyknú na premávku v rušných mestách. Všade sú totiž výborne vybudované siete cyklotrás, nechýbajú ani semafory pre cyklistov a vodiči áut sú na cykloturistov dobre zvyknutí. Magazín zdraví je základ životného štýlu každého Holanďana.
Pre niekoho sa môže Amsterdam zdať až príliš rušný, no napríklad taký Utrecht je mesto, ktoré si môžete bez problémov krížom-krážom prejsť na bicykli.

Belgicko

Rovnako ako Holandsko, aj jeho sused Belgicko sa môže pochváliť výbornou infraštruktúrou pre cyklistov. Či už prší alebo svieti slnko, ľudia sa tu na bicykloch premávajú stále. Mamičky majú často pripevnené aj dve detské sedačky a cyklistami sú tak študenti, ako aj riaditelia firiem. Zo sedadla môžete spoznávať Gent, Brusel či Antverpy. Veľkou výhodou tejto krajiny sú malé vzdialenosti medzi mestami a aj keď ide o husto osídlenú krajinu, stále je tu nesmierne veľa zelene. Prepracované mapy cyklotrás vás budú navigovať na krásnych výletoch.

Kodaň

Že je bicyklovanie v Dánsku a konkrétne v Kodani veľmi populárne, dokazuje aj fakt, že na bicykli sa tu bežne premáva korunná princezná Mary a korunný princ Frederik bol neraz odfotografovaný ako deti berie do školy vo vozíku za svojím bicyklom. Šoféri sú tu tolerantní a mesto na bicykli radi objavujú mnohí turisti.

Sevilla

Španielska Sevilla sa za posledné roky stala populárnym cyklistickým mestom. Nachádzajú sa tu nové cyklotrasy a mesto dokonca ponúka možnosť prenajať si dvojkolesového tátoša.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *