Talianske obľúbené letovisko Lignano

Rate this post

Lignano je Talianske mestečko, ktoré sa rozkladá na pobreží Jadranského mora na severovýchode Talianska. Lignano patrí medzi obľúbené letoviská v Taliansku, a turistov láka hlavne v lete, kedy je krásne slnečné počasie a turisti si môžu užívať dovolenku pri mori plnými dúškami. Letovisko je známe už od 30. rokov dvadsiateho storočia a väčšina turistov pochádza z nemecky hovoriacich krajín.

Letovisko Lignano sa delí na časti, z ktorých najvýznamnejšie sú tri. Jedná sa o Lignano Riviera, Lignano Sabbiadoro a Lignano Pineta. Lignano Riviera môžeme charakterizovať ako miesto, ktoré je vhodné pre pokojnú, ničím nerušenú dovolenku. Je pokrytá hustým borovicovým porastom a nájdete tam napríklad termálne kúpele, zoologickú záhradu, ale aj golfové ihrisko. Lignano Sabbiadoro je jej opakom. Je to centrum zábavy, kde nájdete množstvo diskoték, reštaurácií, ale aj množstvo atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad aquapark, lunapark, detský park Gulliverlandia, kavárium a minigolf. Lignano Pinete je časť pokrytá borovicovým porastom, s obytnými zónami pozostávajúcich z viliek, apartmánových domčekov a hotelov. Tiež tu nájdete promenádu a reštauráciu.

Pláže

Dĺžka pláže v letovisku je 8 kilometrov, a to od rieky Tagliamento, až po prístav “Terra-Mare”. Pláž je  pokrytá zlatistým pieskom. Vstup na pláž je zadarmo, platí sa len za prenájom zariadení, ako sú ležadlá, slnečníky a iné zariadenia.

Aktivity

Okrem pasívneho oddychovania na pláži môžete využiť aj mnoho možností na spríjemnenie dovolenky, ktoré Vám ponúka Lignano. Môže sa jednať o športové činnosti, ako je volejbal, futbal a tenis alebo môžete navštíviť rôzne atrakcie (aquapark, zoologická záhrada), či rôzne nočné bary, diskotéky a reštaurácie.

Okrem toho sa v Lignano konajú aj rôzne podujatia a festivaly, ktoré môžete taktiež využiť na spríjemnenie Vašej dovolenky v Taliansku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *