Taliansko je populárnou nákupnou destináciou

Rate this post

Nákupný turizmus, obzvlášť v Taliansku, sa stal jedným z hlavných ťahúňov turistických príjazdov najmä turistov zo zahraničia. Cesty motivované nakupovaním sú uznávané aj Svetovou turistickou organizáciou, ktorá medzi svojich členov tiež privítala ” Value Retail”, jedného z najväčších hráčov v európskom predajnom sektore.
Taliansko je na poprednom mieste nákupných destinácií. Vďaka sile “Made in Italy”, uznávaná značka vysoko kvalitných produktov a prítomnosť celosvetovo uznávanej značky, krajina veľmi priťahuje turistov orientovaných na nákupy.

Podľa dát z Global Blue, ktorý pozoruje výkon nákupov bez dane po celom svete, Taliansko od januára do októbra 2013 zaznamenalo nárast predaja o 11%, so zvýšením priemernej útraty o 2%, priemerný výdaj na turistu dosiahol 713 eur.

Väčšina peňazí je míňaná na nákup oblečenia a všetkého v módnom sektore, ktorý má 76%-ny kus koláča, 14% podiel patrí klenotníctvu.
Podľa národnosti najviac na talianskom území utrácajú Rusi (27%), za nimi sú Číňania (21%) a Američania (6%). Najväčší nárast v predajoch patrí ukrajinskému trhu, ktorý vzrástol o 48%, nasledovaný Čínou s 23% rastom a Ruskom so 17%. Ale najväčšia účet vystavili turistom z Hongkongu, ktorí v Taliansku priemerne minuli 1000 euro, nasledovaní Číňanmi s 903 eurami a Američanov s 817 eurami.
Miláno zostáva na najvyššom rebríčku najpopulárnejších miest pre nakupovanie. Miláno vyhralo s 34% podielom a jasne prevyšuje ostatné miesta v rebríčku. Druhé miesto patrí Rímu s 19% podielom a tretie miesto patrí Florencii s 9%. Významné sú Benátky (6%) a nakoniec Verona (1%).
Posledné uvedené mesto je zaujímavým prípadom. Od januára do októbra 2013 vzrástol predaj bez dane o 21%, jasný signál silného nárastu ne – EÚ turizmu v meste, obzvlášť pre ruský trh, ktorý ukazuje 56% nárast v nákupoch.
Silné nárasty boli tiež zaznamenané v Miláne (9%), Ríme (7%), rovnako tak vo Florencii a Benátky s 5 percentným nárastom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *