Výlet do Hammametu a Mediny v Tunisku

Rate this post

Taxíky sú lacné, do Hammametu /Mediny/ je to asi 3 km, za 3 dináre. Po ulici chodí aj konský záprah s takým škuľavým ujkom. Tých koni mi bolo nesmierne ľúto, boli podvyživené a zničené. Ak mate pár šupou navyše nechajte sa na nich previezť, ujko vás odvezie kde chcete, lacno.

Pripravte sa na to, že keď zájdete do Hammametu, predavači suvenírov vám len tak pokoj nedajú. Treba sa s nimi jednať na cene. To ale nie je problém, stačí zraziť cenu čo najnižšie a tváriť sa, že odchádzate. Aj 3 krát vás zastaví a dohadujete sa zase, až kým je vám kúpa výhodná. Celkom ma to bavilo. Patrí to k ich kultúre a je to zážitok.

Dajú sa nakúpiť neskutočne lacné kabelky z ťavej kože za smiešnych 500 Sk. Pravá koža, stačí ju nahriať zapaľovačom a overiť si to. Ak prídete v správnom čase, z mešity sa začnú rozliehať modlenia a v úzkych uličkách mate naozaj pocit ako keby ste boli niekde v Aladinovej ríši. Je to proste zážitok.

Odporúčam zaplatiť si fakultatívny program Tunis-Kartago k vykopávkam z obdobia starovekého Ríma a púnskych vojen. Tento fakultatívny výlet v cene 65 dinárov cez delegáta zahŕňa návštevu hl. mesta Tunis, kde pobudnete asi hodinu, dá sa prejsť po trhoch, kuknúť na mešitu, alebo len sa tak poprechádzať. Sprievodca arab hovoriaci plynule česky vám toho o Tunise a Kartágu veľa prezradí.

Potom sa naobedujete v jednej reštaurácii, pozriete si malé mestečko SIDI BOU SAID, kde sa natáčala Angelika. Budovy a fasády sú tam ako na Santorini v Grécku – všetko modro-biele. Sú tam tiež trhy a uličkami mestečka sa dá dostať až na vrchol, kde je výhľad na blankytné more alebo na Tunis.

Nasleduje návšteva národného múzea Bardo, ktoré je druhé najväčšie v Afrike / pripadne múzeum priamo v Kartago/ z cennými relikviami… Kto ide do Tunisu, Kartago by si naozaj mal pozrieť, na ktorého vrchole je krásny výhľad na more a mesto, nakúpite krásne suveníry…..

Pirátska loď v cene 35 dinárov je tiež ok, je v tom aj obed- grilovane ryby a klobáska zo zeleninou a bagetou. Mne to chutilo. Dá sa zaplávať aj v šírom mori, hrá hudba, piráti vás zabávajú, odfotia vás /pozor za fotku 5 dinárov, kto sa nechce fotiť nech sa nefotí, lebo potom fotku musíte kúpiť/. My sme boli ešte aj na ťavách. Príjemné spestrenie a človek na obed stihne aj pláž a bazény.

Kartagoland je zábavne centrum pre deti. Tento fakultatívny nám nebol ponúknutý, ale dá sa to zariadiť…je to niečo ako Disney park..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *