Výlet loďou južným a západným pobrežím ostrova Menorca

Rate this post

Výlet sa začal o 8:00 ráno transferom autobusom do mesta Ciutadella, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Cesta klimatizovaným autobusom trvala asi tak hodinku. V Ciutadelle na nás už čakala loď s názvom Jumbo. Na lodi bola možnosť sedieť buď na dolnej palube, ktorá bola krytá alebo na hornej palube, kde sa dalo opaľovať. Počas plavby bolo možné tiež stáť či sedieť vpredu lode. K dispozícii bol aj výklad – v španielčine, angličtine, nemčine a keďže s nami bol aj náš slovenský animátor z Klubu Markíza, výklad sme mali aj v slovenčine.

Asi tak po hodine plavby sme sa ocitli na pláži Son Saura, kde loď zakotvila priamo na skalách a my sme mali cca. 1,5 hodiny na kúpanie a opaľovanie. Pláž bola nádherná, krištáľová voda a biely piesok, no jednoducho krása. Medzičasom posádka na lodi varila obed – typickú španielsku pochúťku – paellu, ku ktorej sa podávala sangria alebo v prípade nedospelých limonáda. Obed sa podával na skalách.

Po obedovej prestávke sme pokračovali v plavbe pozdĺž južného pobrežia ostrova, kde sa nám naskytol úžasný pohľad na pláže Macarella a Macarellata, na jaskyňu Cova d´es Tabac. Tu sa loď otočila a pokračovala tou istou trasou späť smerom do prístavu Ciutadella. Predtým sme však absolvovali druhú zastávku na pláži s názvom Turqueta, kde sme sa niečo vyše hodiny kúpali a slnili.

Počas plavby posádka ponúkala výletníkom nápoj namiešaný z rôznych druhov alkoholu, ktorý sa pil zo zvláštnej sklenenej nádoby, ktorá sa len prikladala k ústam a nápoj sa nalieval do úst. Loď zakotvila v prístave tak okolo 17:00 a návrat do hotela Punta Prima bol asi tak okolo 18.00 hod.

Rady na cestu (čo si treba zobrať so sebou)

Určite plavky, uteráky, opaľovacie krémy (slnko na hornej palube lodi poriadne páli), klobúk/čiapku, šľapky, fotoaparát na zachytenie nádhernej scenérie ostrova a krásnych krištáľových pláží a dobrú náladu. Dovolenkári, ktorí trpia morskou chorobou odporúčam aj nejaké tie tabletky proti nevoľnosti, keďže loď sa na mori dosť kníše, v našom prípade bol krásny slnečný deň, more nebolo rozbúrené, takže neboli problémy.

Odporúčanie: Rozhodne odporúčam, výlet bol krásny a nezabudnuteľný.

Náročnosť: Výlet nebol náročný, zúčastnili sa ho aj malé deti. Zložitejšie možno bolo vystupovanie a nastupovanie do lodi, keď sme kotvili na plážach priamo na skalách. No posádka lode bola veľmi priateľská a ochotne pomáhali každému pri nástupe a výstupe z lode.

Spokojnosť: S výletom sme boli nadmieru spokojní, splnil všetky naše očakávania. Prežili sme nádherný slnečný deň, videli sme krásne pláže a zaujímavé prírodné úkazy, jaskyne a úzke prieplavy. Zaujímavosťou bolo miesto, kde vyvierala pitná voda priamo do mora, takže sa na jednom mieste miešala slaná morská voda so sladkou. Vraj takáto voda je veľmi osviežujúca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *