Zaujímavé mestá v Anglicku

Rate this post

Londýn sa v lete 2012 stane dejiskom olympiády, no okrem tejto metropoly nájdete vo Veľkej Británii veľa ďalších výnimočných a zaujímavých miest s úchvatnou históriou a bohatým kultúrnym životom. Poradíme Vám kde nájsť lacné ubytovanie a letenky do Anglicka.

Stratford-upon-Avon

Stratford-upon-Avon patrí medzi turistami najviac vyhľadávané destinácie v krajine. Dôvodom je, že v tomto krásnom meste na brehu rieky Avon, sa narodil slávny William Shakespeare. Autom je možné sa sem z Londýna dostať približne za dve hodiny, a tak si väčšina návštevníkov krajiny nenechá ujsť prehliadku Shakespearovho rodného domu. Miestny kostol (Holy Trinity Church) je miestom posledného odpočinku tohto slávneho umelca. Samotný kostol nemusí pôsobiť výnimočne, no Shakespearova hrobka stojí za návštevu a ročne priťahuje zástupy spisovateľovych obdivovateľov. Zúčastniť sa predstavenia niektorej Shakespearovej hry v prestížnom divadleRoyal Shakespeare Theatre priamo v autorom rodisku bude určite zážitok na celý život.

Bath

Bath sa nachádza približne 100 míľ západne od Londýna. Bohatú históriu tohto mesta odrážajú stavby pochádzajúce z rôznych období. Už za vlády Rimanov tu boli kvôli horúcim prameňom vybudované kúpele. Najmä v georgiánskom období sa mesto stalo obľúbenou destináciou bohatých a z tohto obdobia tu zostali mnohé úchvatné stavby. Zachované rímske kúpele sú pre väčšinu návštevníkov mesta tým najväčším lákadlom. Až zarážajúco veľký gotický kostol Bath Abbey sa nachádza pri rímskych kúpeľoch a z jeho veže sa turistom naskytne nádherný výhľad na mesto. Bath sa stalo miestom nakrúcania scén do viacerých filmov kvôli zachovalej georgiánskej architektúre, ktorá pripomína prepych, v akom tu najvyberanejšia spoločnosť krajiny trávievala voľné chvíle.

Glasgow

Glasgow je najväčším mestom Škótska a významnou ekonomickou metropolou Spojeného kráľovstva. Tiež patrí medzi turisticky najobľúbenejšie destinácie krajiny, keďže ponúka skvelé kultúrne zážitky, krásne parky i veľa zábavy v baroch, hudobných kluboch či reštauráciách. V roku 1990 získal Glasgow ocenenie Európske mesto kultúry a nedávnejšie, v roku 2008, sa stal UNESCO mestom hudby (UNESCO City of Music).

St. Austell

St. Austell

St Austell

St Austell je mesto v oblasti Cornwall. Turisti sem neprichádzajú kvôli samotnému mestu, ale kvôli veľkolepému projektu Eden (Eden Project). Ide o obrovský komplex, v ktorom sú napodobňované rozličné prírodné prostredia a pestované rastliny z celého sveta. Viacerí vyhlasujú projekt Eden za jeden z divov sveta, a tak si na jeho návštevu určite rezervujte celý deň.

Cardiff

Cardiff je hlavným mestom Walesu. V poslednom období sa Cardiff zmenil z priemyselného mesta na turisticky atraktívnu destináciu. Táto živá metropola láka najmä tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a waleskú kultúru. Okrem toho sa Cardiff radí aj medzi tie najlepšie nákupné miesta v Spojenom kráľovstve.
Od ruchu veľkomesta sa vždy môžete vzdialiť a zájsť si do niektorého z parkov. Cardiff sa totiž pýši svojou zeleňou a vytvára tak zdravšie životné prostredie pre svojich obyvateľov.
V lete sa mesto stáva skutočným centrom diania, pretože sa tu konajú viaceré významné festivaly.

Ubytovanie a letenky do Veľkej Británie

Ak ste sa rozhodli, že Veľkú Britániu navštívite a potrebujete zohnať výhodné ubytovanie a lacné letenky, tak Vám poradíme.
Letenky si môžete vyhľadať z viac ako 800 leteckých spoločností, ktoré pre Vás vyhľadá a zotriedi formulár od pelikánu na stránke Letenky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *