Zaujímavý víkend vo Viedni

Rate this post

Viedeň je kultúrnym, ekonomickým i politickým centrom Rakúska. Vďaka tomu ako blízko sa Viedeň nachádza k nášmu vlastnému hlavnému mestu, stáva sa z nej vyhľadávaný a obľúbený cieľ slovenských turistov. O histórii tejto metropoly sa nedozviete len v múzeu, dýcha z každej budovy na návštevníkov, ktorí sa prechádzajú jej centrom.

Zaujímavosti vo Viedni

Kunsthistorisches Museumje jedno z najúžasnejších múzeí umenia vôbec. Skutočným milovníkom umenia sa i jeden deň strávený v jeho priestoroch môže zdať primálo.
Naturhistorisches museum je postavené zrkadlovo priamo oproti Kunsthistorisches Museum a obdivovať tu môžete úchvatné exponáty zvierat rovnako ako aj ukážky kostier, napríklad aj dinosaura.
Okrem tohto múzea nájdete vo Viedni ešte nespočetne veľa ďalších múzeí a galérií. Albertina sídliaca v krásnom paláci je asi najpopulárnejším výstavným priestorom. Prehliadke niektorých výstav môže predchádzať až niekoľko hodinové čakanie.
víkend vo viedniZámok Schönbrunn je jedným z najväčších lákadiel Viedne hoci sa nachádza mimo centra. Nie sú to len prekrásne izby, v ktorých bývali cisár Franz Joseph a jeho manželka Sissi vo vnútri paláca, ale aj nádherné záhrady a okolie zámku, ktoré robia toto miesto tak čarovným.
Palác Hofburg v centre mesta pripomína slávu tohto mesta a rodu Habsburgovcov. Cisári z tohto rodu tu mali svoje sídlo a samotný palác sa už od stredoveku postupne rozrastal.
Kostol kapucínov je známy kvôli svojej krypte, kde sú pochované generácie členov rodu Habsburgovcov.
Stephansdomalebo dóm svätého Štefana je známou dominantou Viedne. Postavený je prevažne v gotickom štýle a tak zvonka ako aj zvnútra si zaslúži pozornosť kvôli svojej majestátnosti.
Zábavný park Prater so svojimi nespočetnými atrakciami poskytuje skvelú možnosť na oddych i zábavu. Okrem príjemných prechádzok si tu môžete užiť aj poriadne veľa adrenalínu, pretože niektoré z atrakcií naozaj vyrážajú dych.

Kedy do Viedne

Mnohí slovenskí turisti ale i návštevníci z iných krajín prichádzajú do Viedne v predvianočnom období, kedy sa tu konajú vianočné trhy, ktoré sú známe v celej Európe. Okrem toho je Viedeň aj skutočným mestom kultúry a bývajú tu mnohé výstavy. Pre slovenských milovníkov umenia nie je žiaden problém sem na niektoré podujatie prísť a návštevu spojiť aj s prehliadkou tohto úžasného mesta.

Ako cestovať do Viedne

Doprava z Bratislavy do Viedne je rýchla a jednoduchá. Vlakom stačí cestovať len približne hodinu. Cena spiatočného cestovného lístka je už od 11 Eur. Letecky sa dá do Viedne bez prestupov cestovať z Košíc. Cesta trvá približne hodinu a spiatočná letenka stojí okolo 250 Eur. Ak sa vám ale podarí využiť akciu niektorej leteckej spoločnosti, môžete letieť aj lacnejšie.

Ubytovanie vo Viedni

Ceny ubytovania vo Viedni sú vyššie ako v okolí, pretože je to turisticky obľúbené a veľmi navštevované mesto. Vybrať sa dá zo širokej ponuky ubytovacích zariadení, od jednoduchých hostelov až po luxusné hotely. Pokiaľ sa nenachádzajú priamo v centre mesta, väčšinou sa tam dá jednoducho dostať prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy.

Je jedno na akú dobu sa do Viedne vyberiete a je jedno ako dlho tu zostanete, toto mesto vám vždy ponúkne niečo nezabudnuteľné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *